Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapraszemy na naszą nową stronę internetową poświęconą analizatorom stężenia cieczy wykorzystujące metodę ultradźwięków:

http://analizator-stezenia.pl

 

 


 

W dniu 27-Marca 2014 William Averdieck - Szef firmy PCME (producent pyłomierzy przemysłowych) poprowadzi wykład na temat systemów monitoringu ciągłego emisji pyłów w spalinach  mokrych i suchych na instalacjach odsiarczania.

Wykład prowadzony będzie przez internet.

Aby uczestniczyć w wykładzie należy się zarejestrować na stronie :

http://www.envirotech-online.com/elearning_event/pm-cems-(particulate-matter-continuous-emission-monitoring-systems)-for-wet-and-dry-flue-gas-desulfurisation-applications/1/register/

Omówione zostaną m. in. problemy związane z pomiarem zapylenia za mokrymi skruberami, gdzie temperatura gazów spada poniżej punktu rosy, a w gazie pojawiają się krople kondensatu.

Dostępne są zasadniczo dwie techniki pomiarowe pozwalające z dostateczną precyzją mierzyć stężenie pyłu w tych warunkach : Pomiar tłumienia światła w próbie po ekstrakcji z głwnego strumienia ( i  podgrzaniu powyżej punktu rosy) i pomiar absorbcji beta.

Omówione też zostaną praktyczne aspekty wdrażania europejskiej normy EN14181.

William Averdieck reprezentuje Anglię w komisjach europejskich zajmujących się opracowywaniem nowych standardów w monitoringu emisji.

 

============================

W dniach 14-16 Maja 2014 w Stambule (Turcja) odbędzie się 11 międzynarodowa konferencja poświęcona problemom monitoringu emisji.

Zaprezentowane będą nowe idee, rozwiązania techniczne a także propozycje zmian prawnych zmirzających do dalszego ograniczania szkodliwej emisji. W szczególności uwaga uczestników zwrócona będzie na emisję pyłów ale także na gazy takie jak SO2, NOx, VOC.

Główne tematy konferencji to:

- metody analityczne w pomiarach emisji pyłów i gazów

- nowe regulacje i standardy

- certyfikacja aparatury pomiarowej

- procedury zapewnienia jakości

Na konferencji będzie można spotkać między innymi naszych znajomych iwspółpracowników z firm:  ECM ECO Monitoring, PCME Ltd, Tekran Inc.

Informacje na stronie :  www.cem.uk.com

 

Pobornik AEROQUAL  - DustSentry

Pobornik Dust Sentry Aeroqual

Firma Aeroqual uzyskała certyfikat MCERTS na kompaktowy zestaw do pomiaru stężenia pyłu pracujący on-line - DustSentry.

DustSentry to niewielkich rozmiarów stacja do pomiaru stężenia pyłu zawieszonego, którą można umieścić na latarni ulicznej, na balkonie, czy na balustradzie mostu. Pyłomierz dokonuje precyzyjnych pomiarów on-line transmitując dane na dedykowaną stronę internetową.

Aparat posiada certyfikat MCERTS dla pomiarów PM10  w zakresie [0...150 μg/m3].

Produkcja aparatu odbywa się zgodnie ze standardami ISO.

Prezentację pyłomierza DustSentry znajdziesz tutaj :  http://dustsentry.aeroqual.com/

Na stronie   http://orbitdata.com/ można zobaczyć przykładowe wyniki on-line z jednego z zainstalowanych aparatów.

Przenośny analizator węglowodorów z detektorem FID

"POLARIS"

 Włoska firma POLLUTION srl oferuje analizator FID cechujący się wieloma nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.Analizator węglowodorów z detektorem FID Polaris

  • Analizator przeznaczony jest do pomiarów węglowodorów (OWO, TOC) ze źródeł emisyjnych oraz wszędzie tam, gdzie istotną cechą jest skojarzenie wysokiej precyzji pomiarów z łatowścią użytkowania, transportu aparatu i ogólnej wygody pracy.
  • Aparat cechuje długotrwała praca przy zasilaniu bateryjnym.
  • Analizator ma niewielkie rozmiary, jest lekki i łatwy w przenoszeniu.
  • Wodór do spalania w detektorze FID magazynowany jest w pojemniku zawierającym wodorek metali. Jest to sposób wygodny i  bezpieczny a p onadto taki pojemnikjest lekki i ergonomiczny.
  • Wszelkie parametry pracy urządzenia sterowanego przez wbudowany komputer są łatwo dostępne na dużym, czytelnym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.
  • Transmisja danych na zewnątrz analizatora jest dostępna przez port USB.
  • Certyfikat  TUV
  • Zgodność z normami europejskimi : EN12619, EN13526